Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 27.01.2015, sygn. ITPP1/443-1279/14/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1279/14/AJ

Czy sprzedany towar dla klienta można wysłać bezpośrednio od dostawcy, a wydrukowany paragon wydać przez wysłanie go oddzielnie listem zwykłym

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 października 2014 r. (data wpływu 17 października 2014 r.), uzupełnionym w dniu 23 stycznia 2015 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu doręczania klientom dokumentów sprzedaży jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 października 2014 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 23 stycznia 2015 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu doręczania klientom dokumentów sprzedaży.

We wniosku i uzupełnieniu do niego przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Prowadzi Pan działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży wysyłkowej (X i sklep internetowy). Dotychczas korzystał ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej, ponieważ zapłaty za zakupione towary następowały za pośrednictwem konta bankowego, a z ewidencji i dowodów dokumentujących transakcje jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła. W najbliższym czasie planuje Pan rozszerzyć prowadzoną działalność gospodarczą o sprzedaż stacjonarną. W związku z tym musi zakupić kasę rejestrującą. Jednak oprócz wysyłki ze swojego magazynu dotychczas korzystał Pan również z możliwości wysyłki z magazynów kontrahentów (dostawców). Wnioskodawca wskazał, ze sprawę tą opisał w interpretacji ITPP1/443-. z dnia 4 lipca 2012 r. Dyrektor Izby Skarbowej uznał, że taki sposób logistyki nie narusza zwolnienia z kas rejestrujących.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00