Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2014, sygn. IPPP3/443-509/14-3/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-509/14-3/KC
brak stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz.U. z 2012 r., poźn. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 28 maja 2014 r. (data wpływu 30 maja 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 3 czerwca 2014 r. (data wpływu 5 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 maja 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 3 czerwca 2014 r. (data wpływu 5 czerwca 2014 r.).
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawcą jest Spółka P. Ltd (dalej Spółka), spółka prawa Wielkiej Brytanii, posiadająca siedzibę i prowadząca działalność na terytorium Wielkiej Brytanii, w Londynie. Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT na terytorium Wielkiej Brytanii i nie jest zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT w Polsce. Na terytorium Polski Spółka nie posiada także siedziby ani biura zarządu.
Spółka prowadzi działalność gospodarczą związaną z rozprowadzaniem używanej odzieży dla celów jej przeróbki lub utylizacji albo sprzedaży końcówek kolekcji klientom detalicznym. Celem rozwinięcia działalności w Polsce, Spółka postanowiła założyć spółkę zależną, działającą w Polsce w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (Spółka zależna). Spółka będzie sprzedawać swoje towary Spółce zależnej. Poza tym kanałem dystrybucji, Spółka zamierza oferować swoje towary także bezpośrednio niezależnym polskim kontrahentom (Bezpośrednie dostawy).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right