Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.11.2014, sygn. IPPP3/443-841/14-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-841/14-2/KB
W zakresie prawidłowości wykazania importu usług oraz wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej w deklaracji VAT.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 22 sierpnia 2014 r. (data wpływu 29 sierpnia 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wykazania importu usług oraz wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej w deklaracji VAT jest:
- nieprawidłowe w części dotyczącej pytania nr 1,
- prawidłowe w pozostałej części.
UZASADNIENIE
W dniu 29 sierpnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wykazania importu usług oraz wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej w deklaracji VAT.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Sp. z o.o. (dalej Spółka) prowadzi działalność dystrybucyjną w zakresie urządzeń gospodarstwa domowego (tzw. małe AGD) i produktów powiązanych oraz wyrobów medycznych. W toku prowadzonej działalności Spółka dokonuje m.in. zakupu usług od podmiotów zagranicznych, które zgodnie z przepisami ustawy o VAT (art. 28b, art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT), podlegają opodatkowaniu w kraju (import usług). Dla części nabywanych usług właściwą stawką podatku VAT jest 0%. Zdarza się także, że usługi nabyte w ramach importu usług są zwolnione z VAT.
Ponadto Spółka uczestniczy od czasu do czasu w transakcjach trójstronnych dotyczących dostawy towarów jako drugi w kolejności podatnik.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right