Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 30.12.2014, sygn. IPPP1/443-1277/14-2/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1277/14-2/BS
Zastosowanie korekty podatku naliczonego w sytuacji zmiany przeznaczenia wykorzystania zakupionych części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 23 października 2014 r. (data wpływu 30 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonywania korekt odliczonego podatku jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 października 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku dokonywania korekt odliczonego podatku.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka jest autoryzowanym dealerem samochodowym. W ramach swojej podstawowej działalności prowadzi m.in. sprzedaż detaliczną i hurtową części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych do sprzedawanych samochodów oraz serwis mechaniczny tych samochodów (naprawy, przeglądy itp.). Z uwagi na fakt, iż części zamienne i materiały eksploatacyjne nabywane są z zamiarem ich dalszej odsprzedaży (tj. jako towary handlowe), Spółka korzysta z pełnego prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.
Dla celów związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą Spółka wykorzystuje samochody osobowe (samochody służbowe). Na mocy przepisów ustawy o VAT, Spółce przysługuje co do zasady ograniczone prawo do odliczenia podatku naliczonego (tj. 50%) od wydatków związanych z przedmiotowymi samochodami służbowymi.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right