Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 18.12.2014, sygn. IPPB1/415-1062/14-2/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-1062/14-2/KS
Wszystkie ww. koszty (opłaty) w przypadku rozwiązania umowy leasingu przed upływem terminu, na który została zawarta, będą mogły stanowić koszt uzyskania przychodów, jeżeli w istocie podatnik wykaże związek ich poniesienia z uzyskanymi przychodami w myśl art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 września 2014 r. (data wpływu 25 września 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu poniesionych wydatków (opłat) w związku z zawartą umową leasingu lub wcześniejszym jej zakończeniem jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 września 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu poniesionych wydatków (opłat) w związku z zawartą umową leasingu lub wcześniejszym jej zakończeniem.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
Spółka jawna, której Wnioskodawca jest wspólnikiem jest dealerem samochodów. W działalności wykorzystywane są samochody demonstracyjne (przeznaczone do jazd testowych z klientami) oraz zastępcze (wynajmowane klientom na czas naprawy ich pojazdów).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right