Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.09.2014, sygn. IPPP1/443-865/14-4/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-865/14-4/MP

opodatkowanie i dokumentowanie transakcji przekazania znaku towarowego jako wynagrodzenia za umorzone akcje;

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 28 lipca 2014 r. (data wpływu 30 lipca 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych z transakcją przekazania Znaku Towarowego jako wynagrodzenia za umorzone akcje - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 lipca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych związanych z transakcją przekazania Znaku Towarowego jako wynagrodzenia za umorzone akcje.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe :

W przyszłości planowana jest operacja wniesienia aportem 100% akcji Spółki Akcyjnej (zwana dalej: Wnioskodawcą" ) do innej Spółki Kapitałowej (zwana dalej; Spółką"). Następnie w ramach restrukturyzacji grupy kapitałowej może dojść dobrowolnego umorzenia części akcji Wnioskodawcy przez Spółkę w zamian za wypłatę na rzecz Spółki przez Wnioskodawcę wynagrodzenia w formie niepieniężnej w postaci będącego własnością Wnioskodawcy Znaku towarowego oraz związanych z nim praw, w tym praw ochronnych do Znaku towarowego wynikających ze stosownej decyzji Urzędu Patentowego . W przyszłości Spółka może odpłatnie udostępniać prawo do korzystania ze Znaku Towarowego .

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytania:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00