Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.07.2014, sygn. IPPB5/423-454/14-2/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-454/14-2/RS

Czy po utworzeniu Podatkowej Grupy Kapitałowej przy ustalaniu dochodu (straty) Podatkowej Grupy Kapitałowej zgodnie z art. 7a w związku z art. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, odsetki od pożyczki zaciągniętej przez P. (spółkę będącą członkiem przedmiotowej PGK) od Pożyczkodawcy na zakup Akcji G. mogą być w dalszym ciągu zaliczane do kosztów uzyskanie przychodów w momencie zapłaty lub kapitalizacji tych odsetek?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 12 maja 2014 r. (data wpływu 19 maja 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uwzględnienia w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych Podatkowej Grupy Kapitałowej odsetek od pożyczki zaciągniętej przez P. Sp. z o.o. (spółkę dominującą PGK) na zakup akcji G. S.A. (spółki zależnej PGK) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 maja 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości uwzględnienia w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych Podatkowej Grupy Kapitałowej odsetek od pożyczki zaciągniętej przez P. Sp. z o.o. (spółkę dominującą PGK) na zakup akcji Grupy O. S.A. (spółki zależnej PGK).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

P. Sp. z o.o. (dalej: P.) oraz G. S.A. (dalej G.) zawarły umowę Podatkowej Grupy Kapitałowej (dalej: PGK lub Wnioskodawca) w formie aktu notarialnego w dniu 22 stycznia 2014 r. na okres 50 lat podatkowych. Umowa PGK została zarejestrowana przez Naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Pierwszy rok podatkowy PGK rozpoczął się 1 maja 2014 r.P. jest spółką kapitałową (spółką z ograniczoną odpowiedzialnością) z siedzibą w Polsce (polskim rezydentem podatkowym) oraz spółką dominującą w rozumieniu art. 1a ust. 2 pkt 1) lit. b Ustawy o PDOP, tj. P. posiada bezpośredni 100% udział w kapitale zakładowym G.. P. pełni funkcję spółki reprezentującej PGK. G. jest spółką kapitałową (spółką akcyjną) i polskim rezydentem podatkowym.P. i G. należą do międzynarodowej grupy C., zależnej od C. z siedzibą w Irlandii (dalej: Grupa). Obecna struktura własnościowa Grupy C. w Polsce jest efektem szeregu działań reorganizacyjnych mających na celu zmianę struktury własnościowej Grupy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00