Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.09.2014, sygn. IPPB1/415-665/14-2/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-665/14-2/AM

W przedmiotowej sprawie wydatki, jakie planuje ponieść Wnioskodawca dla swoich kontrahentów nie stanowią kosztów uzyskania przychodu, gdyż nie spełniają warunku wynikającego z art. 22 ust. 1, to znaczy nie mają związku z osiąganymi przez Wnioskodawcę przychodami, nie wpływają również na zachowanie, ani na zabezpieczenie jego źródła.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko -przedstawione we wniosku z dnia 28 maja 2014 r. (data wpływu 13 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących spotkań z kontrahentami:

  • w zakresie pytania Nr 1 jest prawidłowe
  • w zakresie pytania Nr 2 jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dotyczących spotkań z kontrahentami.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży nieruchomości oraz wyszukiwaniu nieruchomości do zakupu. Specjalizuje się w grupie zawężonej do biznesowych nieruchomości, a jego współpraca ogranicza się do kontaktów z deweloperami, funduszami inwestycyjnymi oraz profesjonalnymi właścicielami nieruchomości przeznaczonych do dalszego obrotu. Przedmiot pracy Wnioskodawcy to grunty deweloperskie, budynki komercyjne i inne obiekty profesjonalne. Wnioskodawca doradza dużym i profesjonalnym podmiotom działającym w oparciu o standardy światowe i wymagających tego samego od swoich doradców. Oznacza to, że każdy element działalności Wnioskodawcy musi być na najwyższym poziomie: wiedza, doświadczenie, strój. Tylko wtedy ma szansę na osiągnięcie przychodu. Biznes Wnioskodawcy ma swoją ścisłą specyfikę. Na przychód pracuje się długo - często dłużej niż rok-dwa lata. Praca nad pozyskaniem nabywcy na dużą nieruchomość jest długotrwała i żmudna. Nabywca musi otrzymać od Wnioskodawcy wszelkie informacje i materiały, uzyskać niezbędne wyjaśnienia. Nabywcy oczekują poświęcenia im dodatkowego czasu na uzyskanie/dostarczenie różnych danych związanych z nieruchomością. Bardzo istotne jest zbudowanie dobrej, profesjonalnej relacji z przyszłym nabywcą,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00