Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.08.2014, sygn. IPPP3/443-420/14-5/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-420/14-5/KT

rozliczenie dostawy towarów dokonywanej w związku z zawartą umową komisu

Na podstawie art. 14b § i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 9 maja 2014 r. (data wpływu 12 maja 2014 r.), uzupełnionym w dniu 3 lipca 2014 r. (data wpływu 7 lipca 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia dostawy towarów dokonywanej w związku z zawartą umową komisu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 maja 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia dostawy towarów dokonywanej w związku z zawartą umową komisu. Wniosek uzupełniony został pismem złożonym w dniu 3 lipca 2014 r. (data wpływu 7 lipca 2014 r.)

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (dalej - Wnioskodawca, Spółka lub Komitent) jest podmiotem nieposiadającym w Polsce siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, lecz zarejestrowanym w Polsce na potrzeby podatku od towarów i usług.

Wnioskodawca współpracuje na terytorium Polski z firmą V. Sp. z o.o. Sp. K. (dalej - Komisant) w zakresie dostawy towarów w ramach komisu. Na podstawie zawartych pomiędzy Wnioskodawcą a Komisantem porozumień, Komisant sprzedaje na terytorium Polski produkty Spółki w zamian za prowizję netto określoną jako 64% kwoty należnej z tytułu sprzedaży towarów w ramach komisu, pomniejszonej o podatek VAT.

Z porozumień pomiędzy Wnioskodawcą a Komisantem wynika zatem, że efektywne wynagrodzenie netto (tzn. bez podatku VAT) Wnioskodawcy z tytułu wydania towarów Komisantowi wynosi 36% kwoty należnej z tytułu sprzedaży dokonanej przez Komisanta, pomniejszonej o podatek VAT (tj. 36% kwoty sprzedaży netto). Zatem, kwotą efektywnego wynagrodzenia brutto, jaką ma otrzymać Wnioskodawca od Komisanta, jest 36% kwoty należnej z tytułu sprzedaży towarów w ramach komisu wraz z podatkiem VAT (kwota należna z tytułu sprzedaży brutto).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00