Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2014, sygn. IPPB1/415-151/14-3/JB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-151/14-3/JB
wniosek o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania z tytułu likwidacji spółki jawnej środków pieniężnych ze sprzedaży udziałów i akcji oraz pozostałych na dzień likwidacji tej spółki papierów wartościowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 5 lutego 2014 r. (data wpływu 10 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania z tytułu likwidacji spółki jawnej środków pieniężnych ze sprzedaży udziałów i akcji oraz pozostałych na dzień likwidacji tej spółki papierów wartościowych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania z tytułu likwidacji spółki jawnej środków pieniężnych ze sprzedaży udziałów i akcji oraz pozostałych na dzień likwidacji tej spółki papierów wartościowych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca będący osobą fizyczną, jest aktualnie wspólnikiem w Spółce jawnej (dalej Spółka sp.j.) Spółka sp, j. posiada akcje w spółce komandytowo-akcyjnej (dalej Spółka S.K.A.). W najbliższej przyszłości planowane jest połączenie Spółki S.K.A. ze spółką z o.o., która pełni rolę kompłementariusza Spółki S.K.A.
Połączenie ma nastąpić w trybie art. 492 § 1 ust 1 Kodeksu spółek handlowych (dalej KSH) tj. przez przeniesienie całego majątku spółki (przejmowanej) na inną spółkę (przejmującą) za udziały lub akcje, które spółka przejmująca wydaje wspólnikom spółki przejmowanej (łączenie się przez przejęcie). W związku z brzmieniem art. 491 § 1 KSH spółką przejmującą będzie Spółka Sp. z o.o. a spółką przejmowaną będzie Spółka S.K.A. W wyniku połączenia akcjonariusze Spółki S.K.A, otrzymają w zamian za akcje Spółki S.K.A. udziały w kapitale zakładowym Spółki Sp. z o.o.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right