Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.07.2014, sygn. IPPP3/443-381/14-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-381/14-2/JK

Rozliczenia faktur korygujących zwiększających i zmniejszających ilość dostarczonej energii elektrycznej oraz prowadzenie ewidencji energii elektrycznej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 24 kwietnia 2014 r. (data wpływu 28 kwietnia 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania energii elektrycznej oraz prowadzenia ewidencji energii elektrycznej jest:

  • prawidłowe w zakresie powstawania obowiązku zapłaty akcyzy w przypadku faktur prognozowych oraz faktur rozliczeniowych in plus jak również ujmowania w ewidencji ilości energii elektrycznej wykazanej w fakturach rozliczeniowych in plus,
  • nieprawidłowe w zakresie powstawania obowiązku zapłaty akcyzy w przypadku faktur rozliczeniowych in minus jak również ujmowania w ewidencji ilości energii elektrycznej wykazanej w fakturach rozliczeniowych in minus.

UZASADNIENIE

W dniu 28 kwietnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania energii elektrycznej oraz prowadzenia ewidencji energii elektrycznej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe:

Spółka z o.o. (dalej: Spółka, Podatnik) dokonuje sprzedaży energii na rzecz przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Rozliczanie sprzedaży odbywa się w jednym z dwóch modeli rozliczeń. Pierwszy to model, w którym faktury wystawiane są w oparciu o pozyskane dane odczytowe od operatora systemu dystrybucyjnego (dalej: OSD).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00