Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.08.2014, sygn. IPPB3/423-558/14-2/GJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-558/14-2/GJ
Czy Spółka powinna rozpoznać koszt podatkowy związany z płatnością z tytułu prawa do korzystania i pobierania pożytków z Parkingu, jako przedmiotu koncesji w chwili jej ostatecznego rozliczenia w odniesieniu do danego okresu rozliczeniowego?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 16 maja 2014r. (data wpływu 19 maja 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania kosztu uzyskania przychodów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 maja 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania kosztu uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe
B. Sp. z o.o. (dalej Spółka, Koncesjonariusz) zawarł z Przedsiębiorstwem: H. Sp. z o.o. (dalej Koncesjodawca) umowę koncesyjną (dalej: Umowa, Umowa koncesyjna), na podstawie której Koncesjodawca powierza a Koncesjonariusz przyjmuje do wykonania z użyciem własnych środków, za wynagrodzeniem, prace polegające na zaprojektowaniu i budowie parkingu podziemnego wraz z częścią naziemną na terenie Hali (dalej Parking, Projekt), na nieruchomości, której Koncesjodawca jest użytkownikiem wieczystym.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right