Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.06.2014, sygn. IPPB3/423-321/14-4/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-321/14-4/AG
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy zgodnie z którym Wnioskodawca jako ewentualny następca prawny CS w wyniku planowanego połączenia Wnioskodawcy i CS , w związku z kontynuowaniem spłaty odsetek od pożyczki na nabycie udziałów w Z będzie mógł te odsetki zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 24 marca 2014 r. (data wpływu 26 marca 2014 r.), uzupełnionym pismem z dnia 30 maja 2014 r. (wpływ 2 czerwca 2014 r.) - o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. jest polskim rezydentem podatkowym na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych (dalej jako: Z lub Wnioskodawca). Udziałowcem w Z jest CS Sp. z o.o., która jest również polskim rezydentem podatkowym na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych (dalej jako: CS ). CS nabycie udziałów w Z sfinansowała ze środków otrzymanych w ramach oprocentowanej pożyczki od podmiotu powiązanego (dalej jako: AB). Oprocentowanie pożyczki zostało określone w wysokości rynkowej. Na chwilę obecną jest prawdopodobne, że nastąpi połączenie Z i CS na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych (dalej: ,KSH), w którym spółką przejmującą będzie Z albo CS (dalej jako Połączenie). W dniu połączenia spółka przejmowana zostanie wykreślona z rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Krajowy Rejestr Sądowy bez przeprowadzania likwidacji, a cały jej majątek zostanie przeniesiony na spółkę przejmującą.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right