Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.06.2014, sygn. IPPP3/443-229/14-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-229/14-2/KT

brak obowiązku rejestracji dla celów VAT z tytułu dostawy towarów będących przedmiotem usług wykonanych na terytorium kraju

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10 marca 2014 r. (data wpływu 13 marca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku rejestracji dla celów VAT z tytułu dostawy towarów będących przedmiotem usług wykonanych na terytorium kraju jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 marca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku rejestracji dla celów VAT z tytułu dostawy towarów będących przedmiotem usług wykonanych na terytorium kraju.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka A. z siedzibą w Niemczech (dalej również: Spółka lub Wnioskodawca), jest podmiotem działającym w branży dystrybucji mebli dziecięcych, tekstyliów oraz materaców dla dzieci. Spółka jest podatnikiem podatku od wartości dodanej w Niemczech i nie jest zarejestrowana do celów podatku od towarów i usług (dalej: VAT) na terytorium Polski. Spółka nie posiada w Polsce ani siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

W ramach prowadzonej działalności Spółka sprzedaje m.in. łóżeczka dziecięce. W związku z tym dokonuje dwóch rodzajów transakcji:

  • Po pierwsze, Spółka czasowo przemieszcza towary własne z terytorium Niemiec na terytorium Polski, jak np. pościel dziecięcą, w celu wykonania na nich usług przez polskiego usługodawcę - podmiot z siedzibą działalności gospodarczej w Polsce, zarejestrowany w Polsce jako czynny podatnik VAT (dalej również: Usługodawca). Po wykonaniu na terytorium Polski usług na przywiezionych towarach wracają one na terytorium Niemiec.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00