Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.06.2014, sygn. IPPB5/423-402/14-2/AM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-402/14-2/AM
Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do kontynuacji uiszczania zaliczek na CIT w formie uproszczonej po połączeniu ze Spółką Przejmowaną?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 4 kwietnia 2014 r. (data wpływu 14 kwietnia 2014 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości kontynuacji uiszczania zaliczek w formie uproszczonej po połączeniu ze Spółką Przejmowaną jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości kontynuacji uiszczania zaliczek w formie uproszczonej po połączeniu ze Spółką Przejmowaną.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
P. S.A. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) planuje połączenie z N. S.A. (dalej: Spotka Przejmowana). Połączenie nastąpi w trybie przewidzianym w art. 492 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych, co oznacza, iż Wnioskodawca dokona połączenia przez przejęcie. W wyniku dokonanego przejęcia cały majątek Spółki Przejmowanej zostanie przeniesiony do Spółki, natomiast Spółka Przejmowana zgodnie z przepisami prawa zostanie wykreślona z rejestru. W związku z połączeniem nie dojdzie do zamknięcia ksiąg rachunkowych Wnioskodawcy. Księgi Spółki Przejmowanej w zależności od ostatecznie wybranej metody rozliczenia połączenia zostaną lub nie zostaną zamknięte.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right