Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.04.2014, sygn. IPPB5/423-145/14-4/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-145/14-4/RS
Czy darowizna, dokonana w ramach PGK, na rzecz Spółki Dominującej przez Spółkę Zależną, będzie stanowić w momencie zawarcia notarialnej umowy darowizny przychód u Spółki Dominującej otrzymującej darowiznę lub w przypadku wystąpienia sytuacji opisanej w punkcie b) analogiczne konsekwencje podatkowe w CIT wystąpią u spółki Obdarowanej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 12 lutego 2014 r. (data wpływu 17 lutego 2014 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodu u Spółki Dominującej/Spółki Obdarowanej w związku z dokonaniem na rzecz Spółki Dominującej/Spółki Obdarowanej darowizny przez Spółkę Zależną/Darczyńcę w ramach Podatkowej Grupy Kapitałowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie powstania przychodu u Spółki Dominującej/Spółki Obdarowanej w związku z dokonaniem na rzecz Spółki Dominującej/Spółki Obdarowanej darowizny przez Spółkę Zależną/Darczyńcę w ramach Podatkowej Grupy Kapitałowej (pytanie oznaczone nr 3) .
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Grupa kapitałowa rozważa przeprowadzenie procesu restrukturyzacyjnego, którego jednym z założeń jest utworzenie podatkowej grupy kapitałowej w rozumieniu art. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: PGK, Podatkowa Grupa Kapitałowa), w skład której będą wchodzić spółka dominująca oraz spółki zależne (lub przynajmniej 1 spółka zależna).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right