Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.02.2014, sygn. IPPP3/443-1046/13-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1046/13-2/LK

zastosowanie stawki 0% dla eksportu towarów w przypadku otrzymania zaliczki, oraz obowiązek wystawienia faktury korygującej z tytułu zwrotu tej zaliczki

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 listopada 2013 r. (data wpływu 18 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki 0% dla eksportu towarów w przypadku otrzymania zaliczki, oraz obowiązek wystawienia faktury korygującej z tytułu zwrotu tej zaliczki jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 listopada 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki 0% dla eksportu towarów w przypadku otrzymania zaliczki, oraz obowiązek wystawienia faktury korygującej z tytułu zwrotu tej zaliczki.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe:

Firma, której właścicielem jest Wnioskodawca produkuje (maszyny/urządzenia) do przemysłu farmaceutycznego/kosmetycznego. Są to pojedyncze mieszalniki lub całe linie produkcyjne. Część z nich sprzedawana jest na eksport. Po podpisaniu kontraktu i przyjęcia zlecenia firmy spoza Unii Europejskiej wpłacają zaliczki na konto Wnioskodawcy. Od tego momentu płynie termin na wykonanie określonych kontraktem urządzeń. Jest on ściśle określony w umowie i nigdy nie jest krótszy niż dwa miesiące. Najczęściej okres realizacji kontraktu wynosi ok. 6 miesięcy. Wynika to z procesu produkcyjnego, na który składa się zarówno projektowanie jak i wykonanie urządzeń, linii technologicznych. Zawsze po wysyłce urządzeń Wnioskodawca otrzymuje komunikat IE-599 potwierdzający wywóz poza granice Unii Europejskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00