Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.05.2014, sygn. IPPB5/423-217/14-2/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-217/14-2/KS
1. Czy wartość otrzymanej darowizny rzeczowej jest zwolniona z podatku dochodowego od osób prawnych?2. Czy uzyskane środki ze sprzedaży książek będą również korzystały w całości ze zwolnienia przedmiotowego w podatku dochodowym od osób prawnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 lutego 2014 r. (data wpływu 10 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy w przypadku:
- otrzymania darowizny rzeczowej w postaci książek jest nieprawidłowe,
- otrzymania dochodów ze sprzedaży książek będących przedmiotem darowizny jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 marca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Fundacja T. jest organizacją działającą w oparciu o statut.
Celem fundacji jest m.in.:
- promowanie literatury i kultury,
- propagowanie idei tłumaczenia literatury oraz dzieł popularnonaukowych,
- wspieranie młodych naukowców, twórców i tłumaczy.
Cele te realizowane są m.in. poprzez wspieranie młodych tłumaczy literatury naukowej i popularnonaukowej obcojęzycznej, wykonujących tłumaczenia na język polski oraz wykonujących tłumaczenia literatury polskiej na języki obce, a także poprzez popularyzację wydawnictw naukowych i popularno-naukowych, w postaci książek, czasopism oraz wydawnictw.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right