Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.06.2014, sygn. IPPP1/443-410/14-2/IGo, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-410/14-2/IGo
Prawo do odliczenia podatku VAT od niesłusznie wystawionych faktur VAT, możliwość zastosowania się do interpretacji indywidualnej otrzymanej przez kontrahenta.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 8 kwietnia 2014 r. (data wpływu 10 kwietnia 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:
- prawa do odliczenia podatku VAT od niesłusznie wystawionych faktur VAT- jest prawidłowe;
- możliwości zastosowania się do interpretacji indywidualnej otrzymanej przez kontrahenta - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 kwietnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od niesłusznie wystawionych faktur VAT oraz zastosowania się do interpretacji indywidualnej otrzymanej przez kontrahenta.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Spółka (zwana dalej również Wnioskodawcą) jest dostawcą sprzętu elektronicznego.
Spółka jest czynnym podatnikiem VAT. Działalność gospodarcza prowadzona przez Spółkę podlega w całości opodatkowaniu VAT.
Na podstawie zawartych umów Spółka wypłaca i zamierza wypłacać w przyszłości swoim kontrahentom premie pieniężne (bonusy od obrotu). Warunkiem potrzebnym do wypłaty premii jest dokonanie przez kontrahenta nabyć określonej wartości czy ilości towarów Spółki w określonym czasie. Premie pieniężne stanowią więc wynagrodzenie za realizację przez kontrahentów zakupów na określonym poziomie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right