Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 03.04.2014, sygn. IPPB3/423-8/14-2/EŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-8/14-2/EŻ
1. Czy Wspólnota Mieszkaniowa powinna odprowadzić podatek dochodowy z tytułu uzyskanego jednorazowego odszkodowania?2. Czy do kosztów uzyskania przychodów opodatkowanych Wspólnota może zaliczyć w proporcji zgodnie z art. 15 ust. 2 i ust. 2a, wszystkie koszty utrzymania nieruchomości wspólnej tj.: prace remontowo-konserwacyjne, przeglądy techniczne budynku, utrzymanie porządku i czystości, utrzymanie terenów zewnętrznych, energia elektryczna, ubezpieczenie budynku, koszty zarządu, administrowania, prowizje i opłaty bankowe, koszty ochrony, pozostałe koszty utrzymania nieruchomości wspólnej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 18 grudnia 2013. (data wpływu: 07 stycznia 2014r.) w sprawie o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie dochodu zwolnionego z opodatkowania oraz kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 07 stycznia 2014r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie dochodu zwolnionego z opodatkowania oraz kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
- Wspólnota Mieszkaniowa uzyskała jednorazowy przychód z tytułu odszkodowania za utrudnienia podczas prac telekomunikacyjnych. Wykonywane prace wpływały bezpośrednio na pogorszenie możliwości korzystania z zasobów mieszkaniowych (korytarzy, klatek schodowych). Do wyżej wymienionych utrudnień zaliczyć należy: zajęcie korytarzy, klatek schodowych, wpływających na komunikację w częściach wspólnych; bezterminowe zajęcie części wspólnej pod zamontowanie skrzynki z przewodami telekomunikacyjnymi; drobne uszkodzenia ścian wewnętrznych części wspólnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right