Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14.05.2014, sygn. IPPP2/443-205/14-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-205/14-2/DG

W zakresie prawa do odliczenia podatku z faktur zawierających nieprawidłowości, dotyczące oznaczenia nabywcy bez konieczności wystawiania noty korygującej w sytuacji gdy Gmina jest zarejestrowana dla potrzeb podatku VAT

Na podstawie art. 14b §  1 i §  6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy -przedstawione we wniosku z dnia 28 lutego 2014 r. (data wpływu 3 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z faktur zawierających nieprawidłowości, dotyczące oznaczenia nabywcy bez konieczności wystawiania noty korygującej w sytuacji gdy Gmina jest zarejestrowana dla potrzeb podatku VAT - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 marca 2014 r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z faktur zawierających nieprawidłowości, dotyczące oznaczenia nabywcy bez konieczności wystawiania noty korygującej w sytuacji gdy Gmina jest zarejestrowana dla potrzeb podatku VAT.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Gmina (dalej: Gmina, Wnioskodawca) jest obecnie zarejestrowanym podatnikiem VAT i posiada własny NIP. Decyzja w sprawie nadania Gminie numeru identyfikacji podatkowej została wydana przez właściwy urząd skarbowy dnia 3 listopada 2004 r.

Urząd Gminy nie jest i nigdy nie był zarejestrowany jako podatnik VAT, jednak posiada własny NIP (nadany decyzją z dnia 2 grudnia 2011 r.). Nadanie Urzędowi Gminy NIP związane było przede wszystkim ze statusem płatnika w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie zaliczek na podatek od osób fizycznych, które uzyskują przychody między innymi ze stosunku pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00