Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.05.2014, sygn. IPPB1/415-176/14-2/KS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-176/14-2/KS
W jakim okresie spółka powinna dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów, związanych z otrzymaniem dotacji na nabycie (wytworzenie) środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, od których dokonywała uprzednio podatkowych odpisów amortyzacyjnych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 17 lutego 2014 r. (data wpływu 21 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z otrzymaniem dotacji na nabycie (wytworzenie) środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z otrzymaniem dotacji na nabycie (wytworzenie) środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka jawna produkuje łodzie. Często się zdarza, że spółka otrzymuje dotacje na sfinansowanie zakupu (wytworzenia) środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych dopiero po wprowadzeniu ich do ewidencji i rozpoczęciu odpisów amortyzacyjnych. Spółka w okresie do miesiąca poprzedzającego miesiąc otrzymania dotacji zalicza do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od pełnej wartości początkowej środka trwałego. W miesiącu otrzymania dotacji spółka dokonuje zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów o odpowiednią część wcześniej dokonanych odpisów amortyzacyjnych i nie koryguje tych kosztów wstecz. Natomiast odpisy amortyzacyjne dokonywane już po otrzymaniu refundacji są na bieżąco (co miesiąc) wyłączane z kosztów uzyskania przychodów od takiej części wartości początkowej, jaka została sfinansowana tą dotacją.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right