Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.04.2014, sygn. IPPP1/443-316/14-2/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-316/14-2/MP
moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży towarów;
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112 poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 19 marca 2014 r. (data wpływu 21 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 21 marca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka Wnioskodawca jest podatnikiem VAT czynnym. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka dokonuje sprzedaży towarów, o ogólnym momencie powstania obowiązku podatkowego, które w większości są dostarczane osobiście bądź odbierane przez nabywców z magazynu Spółki. Zdarza się jednak, że towar wysyłany jest do odbiorcy za pośrednictwem firmy kurierskiej (D.). W takim przypadku wystąpić może sytuacja, w której towar zostanie nadany ostatniego dnia roboczego danego miesiąca, zaś dotrze do odbiorcy dopiero w następnym miesiącu. Faktura do takiej dostawy zostaje wystawiona w dniu nadania towaru kurierem.
Spółka nie posiada ogólnego regulaminu sprzedaży, zwykle realizuje dostawy na podstawie zamówień pisemnych lub telefonicznych od odbiorcy. Umowy z odbiorcami na dostawy, jeśli występują, na ogół nie zawierają precyzyjnych zapisów odnośnie określenia momentu, w którym następuje przeniesienie prawa do dysponowania towarem jak właściciel.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right