Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.03.2014, sygn. IPPP3/443-1148/13-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1148/13-2/JK
opodatkowanie usługi magazynowania miejsce świadczenia
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 5 grudnia 2013 r. (data wpływu 11 grudnia 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi magazynowania - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 grudnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usługi magazynowania.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest spółką z siedzibą w Polsce, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej VAT) zarejestrowanym w RP. Prowadzi działalność gospodarczą, między innymi w zakresie świadczenia usług składowania zbóż i rzepaku. Wnioskodawca zawarł z podmiotem zagranicznym z siedzibą w Hiszpanii (dalej Spółka) umowę, na podstawie której świadczył na jego rzecz usługi magazynowania zboża. Magazyny Wnioskodawcy zlokalizowane są na terenie Polski. Usługa obejmowała czynności przechowywania, przyjęcia zboża na magazyn, wydania zboża. Wszystkie czynności związane z wykonaniem usługi wykonywane były wyłącznie przez pracowników Wnioskodawcy i wyłącznie na terenie jego magazynów. Spółka będąca usługobiorcą nie posiadała swobodnego dostępu do magazynów Wnioskodawcy nie wykonywała tamże żadnych czynności związanych z usługą magazynowania.
Spółka będąca usługobiorcą - była do dnia 31 marca 2013 r. włącznie - czynnym podatnikiem podatku VAT zarejestrowanym w Polsce, posiadała polski nr NIP. Z dniem 1 kwietnia 2013 r. Spółka dokonała wyrejestrowania i straciła przymiot czynnego podatnika VAT w Polsce. Spółka ta nie posiadała na terenie Polski stałego miejsca prowadzenia działalności.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right