Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.04.2014, sygn. IPPB3/423-85/14-2/PK1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-85/14-2/PK1
niosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia, likwidacji lub rozwiązania Spółki, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem, a także amortyzacji nabytych przez Wnioskodawcę składników majątkowych (Znaków Towarowych).
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 23 stycznia 2014 r. (data wpływu: 27 stycznia 2014 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia, likwidacji lub rozwiązania Spółki, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem, a także amortyzacji nabytych przez Wnioskodawcę składników majątkowych (Znaków Towarowych) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przekształcenia, likwidacji lub rozwiązania Spółki, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem, a także amortyzacji nabytych przez Wnioskodawcę składników majątkowych (Znaków Towarowych).
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. Spółka jawna (dalej: Wnioskodawca) powstała z przekształcenia ze spółki komandytowo-akcyjnej (I. Sp. z o.o. Spółka komandytowo-akcyjna). Wnioskodawca jest udziałowcem spółki S. Sp. o.o. (dalej; Spółka). Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie zarządzania znakami towarowymi oraz innymi składnikami majątkowymi. Obecnie, udział Wnioskodawcy w Spółce wynosi ok. 99% udziałów (pozostałymi udziałowcami są 3 osoby fizyczne) - planowane jest jednak, że Wnioskodawca stanie się jedynym, 100% udziałowcem Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right