Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.04.2014, sygn. IPPP1/443-166/14-2/PR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-166/14-2/PR
opodatkowanie usług świadczonych na podstawie umowy dziennikarskiej oraz zastosowania właściwej stawki podatkowej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 11 lutego 2014 r. (data wpływu 13 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług świadczonych na podstawie umowy dziennikarskiej oraz zastosowania właściwej stawki podatkowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług świadczonych na podstawie umowy dziennikarskiej oraz zastosowania właściwej stawki podatkowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawczyni jest osobą wykonującą zawód dziennikarza. Do końca grudnia 2013 r. Wnioskodawczynię i ogólnopolską stację radiową łączyła umowa o pracę, na podstawie której Wnioskodawczyni zatrudniona była na stanowisku dziennikarza redaktora programów.
Umowa o pracę rozwiązana została za porozumieniem stron ze skutkiem na dzień 31 grudnia 2013 r. Od dnia 1 stycznia 2014 r. strony zdecydowały się kontynuować współpracę w zbliżonym zakresie przedmiotowym, aczkolwiek na innych zasadach prawnych, na podstawie umowy o dzieło. Jednocześnie współpraca z ogólnopolską stacją radiową nie wyczerpuje aktywności zawodowej Wnioskodawczyni i wszystkich obszarów wykonywania profesji dziennikarza. Aktywność zawodową Wnioskodawczyni cechuje multimedialność. Równolegle wykonuje bowiem zawód dziennikarza na podstawie umowy o pracę ze stacją telewizyjną, gdzie jej obowiązki związane są z prowadzeniem i udziałem w programach telewizyjnych, jak również współpracuje z redakcjami prasowymi przygotowując felietony i komentarze. Każda z form działalności dziennikarza charakteryzuje się odrębną specyfiką jej wykonywania w tym formułą, częstotliwością, zakresem samodzielności (wybór tematów, gości etc.), odpowiedzialnością, ryzykiem, formami wynagradzania etc.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right