Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.04.2014, sygn. IPPB5/423-98/14-2/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-98/14-2/AJ
Czy prawidłowe jest stanowisko, iż całość przychodów uzyskiwanych z tytułu leasingu sprzętu na rzecz polskich kontrahentów nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych ?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 30 stycznia 2014 r. (data wpływu 3 lutego 2014 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu leasingu na rzecz polskich kontrahentów - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 lutego 2014 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu leasingu na rzecz polskich kontrahentów.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
X. dalej również jako: Wnioskodawca lub Spółka) jest podmiotem prawa niemieckiego, będącym rezydentem podatkowym Republiki Federalnej Niemiec. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie leasingu sprzętu na siłownię oraz urządzeń do fitness, takich jak bieżnie, sprzęt siłowy, itp. (dalej określane jako: sprzęt). Spółka planuje rozpocząć świadczenie usług leasingu sprzętu na rzecz polskich kontrahentów prowadzących działalność gospodarczą (dalej jako: kontrahenci lub usługobiorcy). Spółka nie będzie posiadać w Polsce biura ani zatrudniać pracowników, a potencjalni nabywcy usług leasingu będą przekierowywani do Spółki za pośrednictwem niezależnego agenta (podmiotu trzeciego). Leasingowany sprzęt będzie transportowany do usługobiorców z zagranicy lub nabywany przez Spółkę w Polsce i następnie dostarczany do kontrahentów. W związku z planowaną działalnością, usługobiorcy będą dokonywać na rzecz Spółki płatności w postaci rat leasingowych (czynszu). Wraz z wygaśnięciem umowy leasingu ani też zapłatą ostatniej raty, własność sprzętu nie będzie przechodzić automatycznie na usługobiorców, a ewentualne przeniesienie jego własności na usługobiorców wymagać będzie odrębnej transakcji.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right