Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31.03.2014, sygn. IPPB1/415-1295/13-5/EC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-1295/13-5/EC

1) Czy nabyte w drodze aportu niezarejestrowane znaki towarowe podlegają amortyzacji w księgach Spółki komandytowo-akcyjnej jako autorskie prawa majątkowe?2) Jak należy ustalić wartość początkową stanowiącą podstawę dokonywania odpisów amortyzacyjnych wnoszonych aportem niezarejestrowanych znaków towarowych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 10 grudnia 2013r. (data wpływu 20 grudnia 2013 r.) oraz uzupełnieniu wniosku z dnia 26. marca 2014 r. (data wpływu 31 marca 2014 r.) uzupełniającym braki formalne na wezwanie Nr IPPB1/415-1295/13-3/EC z dnia 18 marca 2014 r. (data nadania 18 marca 2014r., data doręczenia 21 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości amortyzowania znaków towarowych stanowiących przedmiot prawa autorskiego oraz ustalenia ich wartości początkowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości amortyzowania znaków towarowych stanowiących przedmiot prawa autorskiego oraz ustalenia ich wartości początkowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest wspólnikiem Spółki komandytowo-akcyjnej (SKA), która rozważa nabycie w drodze aportu praw do znaku towarowego. Nabycie praw do znaków nastąpi w drodze aportu Zorganizowanej Części Przedsiębiorstwa od innej spółki komandytowej (SK), której Wnioskodawca również jest Wspólnikiem. Prawa do znaków zostaną wniesione przez spółkę komandytową - (SK) w ramach Zorganizowanej Części Przedsiębiorstwa. Wspólnikami spółki komandytowej (SK) wnoszącej aport są osoby fizyczne (m.in. Wnioskodawca) i osoba prawna (sp. zoo). Nabywane przez SKA znaki towarowe nie zostały zarejestrowane w polskim Urzędzie Patentowym ani w Urzędzie ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (dalej również jako OHIM), zostały zgłoszone do rejestracji w Urzędzie Patentowym, niemniej na moment aportu nie będą one zarejestrowane, ponadto niektóre z wnoszonych znaków, nie zostały ani zgłoszone ani zarejestrowanych. Przedmiot aportu jest wykorzystywany przez spółkę wnoszącą aport w prowadzonej przez nią działalności gospodarczej. Znak towarowy nie jest ujęty w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w SK i tym samym nie dokonywano odpisów amortyzacyjnych od przedmiotowego znaku towarowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00