Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.02.2014, sygn. IPPP2/443-1316/13-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1316/13-2/DG
Czy wydanie majątku Wnioskodawcy (składającego się z wierzytelności własnych oraz środków pieniężnych) na rzecz Spółki w wyniku likwidacji Wnioskodawcy w sposób opisany powyżej nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy -przedstawione we wniosku z dnia 5 grudnia 2013 r. (data wpływu 6 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowaniu podatkiem VAT wydania majątku Wnioskodawcy (składającego się z wierzytelności własnych oraz środków pieniężnych) na rzecz Spółki w wyniku likwidacji Wnioskodawcy - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 grudnia 2013 r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowaniu podatkiem VAT wydania majątku Wnioskodawcy (składającego się z wierzytelności własnych oraz środków pieniężnych) na rzecz Spółki w wyniku likwidacji Wnioskodawcy.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca) jest spółką z siedzibą na terytorium Polski, podlegającą opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od całości swoich dochodów. Wnioskodawca jest również czynnym podatnikiem VAT, zarejestrowanym w Polsce dla celów VAT. Wspólnikami Wnioskodawcy są C. Sp. z o.o. (dalej: Spółka) oraz M. z o.o. (dalej: M.) z siedzibą na terytorium Polski. Spółka jest właścicielem 7.800.098 udziałów Wnioskodawcy, a M. jest właścicielem 2 udziałów Wnioskodawcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right