Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.03.2014, sygn. IPPP1/443-1366/13-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1366/13-2/EK

określenie podstawy opodatkowania, wystawienie faktur korygujących oraz prawo do odliczenia podatku VAT

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 20 grudnia 2013 r. (data wpływu 27 grudnia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania, wystawienia faktur korygujących oraz prawa do odliczenia podatku VAT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 grudnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania, wystawienia faktur korygujących oraz prawa do odliczenia podatku VAT.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej: Spółka) jest zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT i prowadzi działalność handlową w zakresie obrotu częściami (podzespołami) samochodowymi. Spółka planuje sprzedaż niektórych typów części (dalej: towary) zgodnie z poniższym modelem handlowym.

Towary są takimi rodzajami części samochodowych, które w razie zużycia lub awarii mogą zostać poddane regeneracji, a następnie ponownie przeznaczone do użytku. Towary będą nabywane od dostawców zarówno krajowych jaki zagranicznych, a następnie sprzedawane kontrahentom Spółki. Kontrahenci będą je nabywali po określonej cenie, na którą składać się będzie, oprócz ceny podstawowej, kwota określona na fakturze wystawianej przez Spółkę jako kaucja. Oba elementy ceny towaru zostaną wskazane na tym dokumencie oddzielnie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00