Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10.03.2014, sygn. IPPP1/443-1357/13-2/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1357/13-2/EK
opodatkowania czynności realizowanych w ramach umowy zbliżonej do konsorcjum oraz prawa do odliczenia podatku
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 20 grudnia 2013 r. (data wpływu 27 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wykonywanych w ramach Usługi oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktury wystawionej przez Dostawcę jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 grudnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wykonywanych w ramach Usługi oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktury wystawionej przez Dostawcę.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka zamierza świadczyć usługi telekomunikacyjne w zakresie telefonii komórkowej oraz usługi dostępu do sieci Internet. Wymienione usługi będą wykonywane na podstawie pisemnych umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, zawieranych przez Spółkę z klientami na czas określony lub na czas nieokreślony (dalej: Abonenci).
Poza usługami telekomunikacyjnymi Spółka zamierza również oferować Abonentom inne usługi (dalej Usługi) w szczególności usługi telekomunikacyjne, np. dostęp do publikacji internetowych (on-line), kanałów TV, muzyki, portali, itp., które będą świadczone przez Spółkę we współpracy z innymi podmiotami (dalej Dostawcy) w ramach ścisłej kooperacji o charakterze zbliżonym do konsorcjum (dalej: Konsorcjum). W tym celu Spółka zamierza zawierać umowy z Dostawcami (dalej Umowa konsorcjum) regulujące zasady wspólnego świadczenia usług na rzecz Abonentów, w tym podział obowiązków Dostawców i Spółki w ramach Konsorcjum, jak i zasady podziału wynagrodzenia otrzymanego od Abonenta. Dla celu świadczenia jednej, określonej Usługi Wnioskodawca będzie zawierał Umowę konsorcjum z jednym Dostawcą.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right