Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.02.2014, sygn. IPPB1/415-1287/13-2/IF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-1287/13-2/IF
Wskazać należy, że wybór metody opodatkowania przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej, tj. hodowli psów rasowych, należy do podatnika, z tym zastrzeżeniem, że wybraną metodę powinien stosować konsekwentnie przez cały rok podatkowy.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm. ) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 15 czerwca 2013 r. (data wpływu 18 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z prowadzeniem działów specjalnych produkcji rolnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych związanych z prowadzeniem działów specjalnych produkcji rolnej .
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Podatniczka (dalej Wnioskodawczyni) jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie usług fryzjerskich, opodatkowaną w formie karty podatkowej. Podatniczka planuje zarejestrować nabytego psa rasowego (sukę hodowlaną) w Związku Kynologicznym. W związku z faktem, iż prowadzenie nawet amatorskiej hodowli psów wymaga zatwierdzenia przydomku przez Związek Kynologiczny, Podatniczka złożyła stosowny wniosek do ww. Związku. W chwili obecnej Podatniczka oczekuje potwierdzenia zarejestrowania przydomku. Podatniczka nie wyklucza, iż w przyszłości rozszerzy hodowlę o kolejne suki hodowlane.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right