Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.01.2014, sygn. IPPP1/443-1090/13-2/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1090/13-2/AP

termin zmniejszenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych faktur korygujących in minus

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 22 października 2013 r. (data wpływu 25 października 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu zmniejszenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych faktur korygujących in minus jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 października 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu zmniejszenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z otrzymanych faktur korygujących in minus.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (zwana dalej Spółką) prowadzi działalność w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych (czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług zwanym dalej podatkiem VAT). Spółka jest czynnym podatnikiem podatku VAT, składającym kwartalne deklaracje VAT. Spółka, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, nabywa usługi i towary, które wykorzystywane są do ww. sprzedaży opodatkowanej (w sposób bezpośredni bądź pośredni). M.in. Spółka dokonuje zakupu energii elektrycznej. Jednym z dostawców energii elektrycznej jest Y. Sp. z o.o. (zwana dalej Dystrybutorem). Dystrybutor ten jest dostawcą prądu do nieruchomości Spółki położonej w miejscowości . Odpłatną dostawę energii elektrycznej, dokonywaną na rzecz Spółki, Dystrybutor dokumentuje fakturami sprzedaży, które zawierają informację jakiego okresu dotyczą. Spółka dokonuje odliczenia podatku naliczonego określonego na ww. fakturach w rozliczeniu za okresy, w których przypada termin płatności (za dostawę energii elektrycznej).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00