Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.01.2014, sygn. IPPP1/443-1355/13-2/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-1355/13-2/AW

uznanie wykonywanych czynności za samodzielną działalność gospodarczą

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 27 października 2013 r. (data wpływu 4 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wykonywanych czynności za samodzielną działalność gospodarczą jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 listopada 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wykonywanych czynności za samodzielną działalność gospodarczą.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (dalej: Wnioskodawca) jest obywatelem Polskim podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych w Polsce (dalej: PIT). Wnioskodawca zamierza rozpocząć działalność gospodarczą o profilu doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania oraz zarejestrować się jako podatnik VAT czynny. Wnioskodawca planuje następnie zawarcie umowy o stałe świadczenie usług (dalej: Umowa) z polską spółką kapitałową będącą czynnym podatnikiem VAT (dalej: Zleceniodawca). Stosownie do zapisów Umowy Wnioskodawca będzie świadczył na rzecz Zleceniodawcy usługi, których lista zostanie zawarta w umowie (m.in. poszukiwanie odbiorców produktów Zleceniodawcy, udział w negocjowaniu warunków handlowych, doradztwo w zakresie badania rynku i marketingu, analiza rynku i polityki cenowej itd.). Jednocześnie umowa będzie wyraźnie przewidywać, iż świadczone usługi nie obejmą zarządzania, usług menedżerskich lub usług o podobnym charakterze. Umowa będzie przewidywać, że Wnioskodawca będzie świadczył usługi w sposób wybrany przez siebie - powinien jednak brać pod uwagę wskazówki, wymagania i oczekiwania Zleceniodawcy. Wnioskodawca będzie miał prawo do dalszego podzlecania usług podmiotom trzecim za zgodą Zleceniodawcy. Jednocześnie Wnioskodawca nie będzie upoważniony do zawierania jakichkolwiek umów ani podpisywania jakichkolwiek dokumentów w imieniu Wnioskodawcy, chyba że otrzyma do tego odrębne pełnomocnictwo. Wnioskodawca będzie zobligowany do wykonywania czynności objętych zakresem Umowy w wymiarze nie mniejszym niż 40 godzin tygodniowo.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00