Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.09.2014, sygn. IBPP4/443-287/14/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-287/14/EK

zużycie gazu do produkcji pary wodnej wykorzystywanej w procesu wulkanizacji elementów gumowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 27 czerwca 2014 r. (data wpływu 1 lipca 2014 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zużycia gazu do produkcji pary wodnej wykorzystywanej w procesu wulkanizacji elementów gumowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 1 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zużycia gazu do produkcji pary wodnej wykorzystywanej w procesu wulkanizacji elementów gumowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka X Sp. z o.o. (zwana dalej Spółką lub Wnioskodawcą) prowadzi miedzy innymi działalność gospodarczą w zakresie produkcji przewodów wysokociśnieniowych dla branży motoryzacyjnej. Spółka jest zarejestrowana dla celów podatku akcyzowego zgodnie z art. 16 ust. 1 ustawy o akcyzie.

Spółka jako odbiorca finalny wykorzystuje gaz ziemny wysokometanowy GZ-50 w jednym ze swoich zakładów do dwóch procesów:

  1. pierwszy proces dotyczy wytwarzanie w kotle wodnym niskotemperaturowym typu G. ciepła do celów ogrzewania pomieszczeń biurowych i produkcyjnych,
  2. drugi proces to wytwarzanie energii cieplnej na potrzeby produkcji pary wodnej nasyconej o ciśnieniu 13 bar i temp. 190 stopni Celsjusza zgodnie z wykresem IS dla pary wodnej, i entalpii wynoszącej 2780 kj/kg pary. Para ta przesyłana jest bezpośrednio do autoklaw o pojemności 5m3 w ilości 20 szt. w których przy ciśnieniu w zależności od typu granulatu od 7 do 10 bar prowadzone są procesy wulkanizacji wyrobów gumowych. Proces zamiany energii gazu o wartości opałowej ~39MJ/Nm3 w parę wodną odbywa się 3 kotłach parowych. Dwa z nich to kotły parowe typu LOOS o wydajności 5000 kg pary na godzinę i jeden typu GA. o wydajności 4500 kg pary na godzinę.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00