Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.10.2014, sygn. IBPBI/2/423-830/14/MO, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-830/14/MO

1. Czy należność jaką uzyskuje Firma niemiecka z tytułu dzierżawy teleskopowego wózka widłowego i samojezdnej zwyżki teleskopowej podlega opodatkowaniu CIT z tytułu osiągnięcia należności licencyjnych na terytorium Polski?
2. Czy Spółka, jako płatnik podatku CIT, od należności licencyjnych prawidłowo nalicza i odprowadza podatek, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz art. 26 ust. l ustawy o CIT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 10 lipca 2014 r. (data wpływu do tut. BKIP 14 lipca 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania podatkiem u źródła wypłat dokonywanych na rzecz podmiotu niemieckiego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 lipca 2014 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie opodatkowania podatkiem u źródła wypłat dokonywanych na rzecz podmiotu niemieckiego.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka dzierżawi teleskopowy wózek widłowy oraz samojezdną zwyżkę teleskopową od firmy niemieckiej na terytorium Polski. Firma niemiecka posiada siedzibę w Niemczech i przedstawiła Spółce oryginał certyfikatu rezydencji. Za dzierżawę Firma niemiecka wystawia Spółce faktury w polskich złotych w okresach miesięcznych. Płatność za faktury jest pomniejszana o 5% a kwota potrącenia przekazywana do Urzędu Skarbowego, jako podatek CIT od należności licencyjnych w terminie do 7 dni następnego miesiąca. Stawka podatku wynosi 5%, ponieważ jest zawarta umowa miedzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00