Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 06.10.2014, sygn. IBPBI/2/423-802/14/SD, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-802/14/SD
Jaki będzie koszt uzyskania przychodu w przypadku sprzedaży przez Wnioskodawcę akcji SKA?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 1 lipca 2014 r. (data wpływu do tut. BKIP 4 lipca 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- ustalenia wysokości kosztu uzyskania przychodu w przypadku sprzedaży akcji SKA jest prawidłowe,
- możliwości zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 8e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 lipca 2014 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- ustalenia wysokości kosztu uzyskania przychodu w przypadku sprzedaży akcji SKA.
- możliwości zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 8e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawcą jest sp. z o.o. z siedzibą w Polsce, która ma pełnić funkcję spółki holdingowej. Wnioskodawca ma nabyć jako aport akcje spółki komandytowo-akcyjnej z siedzibą w Polsce (dalej: SKA), które dadzą bezwzględną większość na walnym zgromadzeniu SKA. Obecny rok obrotowy SKA rozpoczął się 1 stycznia 2014 r., a poprzedni rok obrotowy zakończył się 31 grudnia 2013 r. Aport zostanie wniesiony przez dotychczasowego akcjonariusza SKA (dalej: Akcjonariusz), będącego osobą fizyczną z siedzibą na terytorium RP. W ramach planowanego aportu, cała wartość wkładu niepieniężnego wniesiona będzie na kapitał zakładowy Wnioskodawcy. W zamian za nabyte akcje SKA, dające bezwzględną większość głosów na walnym zgromadzeniu SKA, Wnioskodawca wyda Akcjonariuszowi udziały we własnym podwyższonym kapitale zakładowym (dalej: Transakcja Aportu). Przy okazji Transakcji Aportu nie jest przewidziane dokonywanie jakichkolwiek dopłat pieniężnych ani przez Wnioskodawcę, ani przez Akcjonariusza.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right