Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2014, sygn. IBPP2/443-510/14/BW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-510/14/BW
Brak prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku od towarów i usług od wydatków związanych z samochodami służbowymi, w sytuacji, gdy te samochody są parkowane poza siedzibą firmy (w miejscu zamieszkania pracownika).
Na podstawie 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 23 maja 2014r. (data wpływu 29 maja 2014r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku od towarów i usług od wydatków związanych z samochodami służbowymi, w sytuacji, gdy te samochody są parkowane poza siedzibą firmy (w miejscu zamieszkania pracownika) jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 maja 2014r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku od towarów i usług od wydatków związanych z samochodami służbowymi, w sytuacji, gdy te samochody są parkowane poza siedzibą firmy (w miejscu zamieszkania pracownika).
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (Spółka) jest podmiotem wchodzącym w skład międzynarodowej grupy kapitałowej działającej w sektorze stalowym. Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest produkcja i sprzedaż oraz dystrybucja wyrobów stalowych. W swojej bieżącej działalności Wnioskodawca wykorzystuje pojazdy samochodowe - samochody osobowe, które użytkuje na podstawie zawartych umów leasingu. Samochody osobowe wykorzystywane są przez pracowników Spółki do realizowania zadań wyjazdowych - między innymi takich jak: spotkania z istniejącymi oraz potencjalnymi kontrahentami (zawieranie oraz negocjowanie umów, rozpatrywanie reklamacji), załatwianie spraw urzędowych, udział w targach i konferencjach, dokonywanie zakupów materiałów, zapewnienie wsparcia technicznego Spółce.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right