Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2014, sygn. IBPBII/1/436-120/14/JP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/436-120/14/JP
Czy wystąpią podstawy do zwolnienia od podatku od spadków i darowizn?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 31 marca 2014 r. (data wpływu do Biura 3 kwietnia 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych przekazania na rzecz Wnioskodawcy ogółu praw i obowiązków występującego ze spółki jawnej wspólnika (żony) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 3 kwietnia 2014 r. wpłynął do Biura ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych przekazania na rzecz Wnioskodawcy ogółu praw i obowiązków występującego ze spółki jawnej wspólnika (żony).
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki jawnej powstałej na mocy obligatoryjnego przekształcenia spółki cywilnej. Wspólnikami spółki jawnej są Wnioskodawca oraz jego żona. Spółka jest czynnym płatnikiem podatku VAT i prowadzi księgi rachunkowe (tzw. pełna księgowość). W skład majątku wchodzą nieruchomości. Pomiędzy małżonkami istnieje rozdzielność majątkowa.
-
keyboard_arrow_right