Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26.06.2014, sygn. IBPBI/2/423-352/14/CzP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-352/14/CzP
Czy w związku z okolicznościami przedstawionymi w stanie faktycznym, Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wydatek odpowiadający wysokości środków pieniężnych przekazanych w związku z toczącą się sprawą karną na rachunek bankowy - konto sum depozytowych Prokuratury celem ich zabezpieczenia na poczet kar majątkowych lub środków karnych o charakterze majątkowym?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 3 lipca 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z 24 marca 2014 r. (data wpływu do tut. BKIP 26 marca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków odpowiadających wysokości środków pieniężnych, przekazanych w związku z toczącymi się sprawami karnymi na rachunek bankowy - konto sum depozytowych Prokuratury, celem ich zabezpieczenia na poczet kar majątkowych lub środków karnych o charakterze majątkowym - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 26 marca 2014 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków odpowiadających wysokości środków pieniężnych, przekazanych w związku z toczącymi się sprawami karnymi na rachunek bankowy - konto sum depozytowych Prokuratury, celem ich zabezpieczenia na poczet kar majątkowych lub środków karnych o charakterze majątkowym.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right