Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 27.03.2014, sygn. IBPP1/443-61/14/AZb, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-61/14/AZb
Czy Wnioskodawca ma prawo do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków opisanych w pkt 1 - 6 (utrzymanie, budowa infrastruktury drogowej) w stanie faktycznym niniejszego wniosku?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 27 grudnia 2013 r. (data wpływu 30 grudnia 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków opisanych w pkt 1-6 stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 grudnia 2013 r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków opisanych w pkt 1-6 stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny (zdarzenie przyszłe):
Wnioskodawca jest jednostką budżetową Gminy Miejskiej. Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest organizowanie, nadzorowanie i prowadzenie, wszystkich spraw związanych z gospodarką komunalną oraz transportem w Gminie Miejskiej, w szczególności zadań związanych z:
- organizowaniem i zarządzaniem lokalnym transportem zbiorowym oraz transportem aglomeracyjnym;
- zarządzaniem infrastrukturą transportu zbiorowego oraz obiektami i urządzeniami towarzyszącymi.
W ramach wykonywania wyżej wymienionych zadań Wnioskodawca organizuje miejską komunikację zbiorową (tramwajową i autobusową). W tym zakresie Wnioskodawca jest podatnikiem VAT, gdyż to Wnioskodawca uzyskuje wpływy ze sprzedaży biletów komunikacji miejskiej. Zatem z punktu widzenia VAT to Wnioskodawca świadczy na rzecz ludności Miasta usługi komunikacji miejskiej, które podlegają opodatkowaniu VAT. Usługi te świadczy Wnioskodawca zakupując od podmiotów zewnętrznych (np. S.A., Sp. z o. o.) usługi przewozowe oraz usługi wspomagające (np. kontrola biletów, dystrybucja biletów itp.). W dalszej części niniejszego wniosku podmioty zewnętrzne, przy pomocy których Wnioskodawca świadczy usługi komunikacji miejskiej, będą nazywane podwykonawcami Wnioskodawcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right