Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.05.2014, sygn. IBPBII/2/415-161/14/ŁCz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/2/415-161/14/ŁCz

Określenia źródła przychodu oraz ustalenie kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia w celu umorzenia udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymanych w ramach rozwiązania spółki komandytowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 13 lutego 2014 r. (data otrzymania 17 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia w celu umorzenia udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymanych w ramach rozwiązania spółki komandytowej w części dotyczącej:

  • określenia źródła przychodu jest prawidłowe,
  • ustalenia kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 lutego 2014 r. otrzymano ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia w celu umorzenia udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymanych w ramach rozwiązania spółki komandytowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, która posiada miejsce zamieszkania oraz podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) w Polsce.

Wnioskodawca jest wspólnikiem dwóch spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako: Spółka A oraz Spółka B, razem jako: Spółki). Wnioskodawca otrzymał udziały Spółek (dalej jako: Udziały w Spółce A oraz Udziały w Spółce B, razem jako: Udziały) w wyniku rozwiązania spółki komandytowej (dalej jako: Z sp.k.) bez przeprowadzania procedury likwidacji i podziału jej majątku pomiędzy wspólników (w tym Wnioskodawcę jako komandytariusza spółki rozwiązywanej). Podział majątku dokonany był proporcjonalnie do ustalonego wkładu wspólników oraz ich udziału w zyskach. Tym samym Wnioskodawca stał się bezpośrednim udziałowcem Spółek.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00