Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.02.2014, sygn. IBPP3/443-1526/13/UH, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-1526/13/UH

Możliwość odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu pn.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 29 listopada 2013 r. (data wpływu 13 grudnia 2013 r.) uzupełnionym pismem z 14 lutego 2014 r. (data wpływu 17 lutego 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 grudnia 2013 r. wpłynął ww. wniosek uzupełniony pismem z 14 lutego 2014 r. o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. .

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis stanu faktycznego:

Stowarzyszenie (Wnioskodawca) zostało 21 lipca 2011 r. zarejestrowane w KRS pod numerem.... Jest organizacją pozarządową działającą na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. prawo o stowarzyszeniach (Dz.U. z 2011 r. nr 78, poz. 855 ze zmianami) i swojego statutu.

Celem Wnioskodawcy jest wspieranie wszechstronnego rozwoju i integracja lokalnej społeczności, sprzyjającej poprawie jakości jej życia. Wnioskodawca realizuje swoje cele w szczególności przez organizację i prowadzenie różnych form spotkań i imprez w tym np. zebrania, festyny, turnieje, przeglądy, festiwale, targi, wystawy, spotkania okolicznościowe, rajdy i biwaki; działań edukacyjnych, w tym np. kursy, szkolenia, wykłady, warsztaty, konferencje i różne formy edukacji, pozaszkolnej; placówek oświatowych i wychowawczych różnych form czasu wolnego dla różnych grup wiekowych, w tym np. zajęcia świetlicowe, koła i grupy zainteresowań oraz wypoczynek dla dzieci i młodzieży; działalności profilaktycznej w zakresie uzależnień, zachować patologicznych i bezpieczeństwa, działania prozdrowotne i promujący zdrowy styl życia w tym badań profilaktycznych; różnych form wsparcia dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji w tym np. organizacja i udzielanie pomocy materialnej i finansowej, poradnictwo, pomoc sąsiedzka, grupy samopomocowe; funduszu lokalnego i stypendialnego wspierającego rozwój aktywności społecznej i zawodowej mieszkańców; działania służące zachowaniu bioróżnorodności okolic; działań porządkowych i inwestycyjnych służących poprawie wizerunku i funkcjonalności miejscowości, w tym np. dbałość o przestrzenie społeczne i miejsca dostępu do internetu dla mieszkańców; promocji wsi i okolic oraz ich mieszkańców; inicjowania działań o szerszym zasięgu gminnym i powiatowym mającym pozytywny wpływ na osiąganie celów statutowych; oraz współpracę z mieszkańcami lokalnej społeczności, organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi; samorządem wszystkich szczebli oraz ich jednostkami organizacyjnymi, a w szczególności z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, placówkami edukacyjnymi i kulturalnymi, innymi podmiotami prawnymi i osobami fizycznymi, których działalność może sprzyjać realizacji celów statutowych Wnioskodawcy, pozyskiwanie i gromadzenie środków na realizację celów statutowych Wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00