Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.02.2014, sygn. IBPBI/1/415-1209/13/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-1209/13/BK

w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pozarolniczej działalności gospodarczej wskazanych we wniosku wydatków poniesionych przed rozpoczęciem jej prowadzenia

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni, przedstawione we wniosku z 2 grudnia 2013 r. (data wpływu do tut. Biura 9 grudnia 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pozarolniczej działalności gospodarczej wskazanych we wniosku wydatków poniesionych przed rozpoczęciem jej prowadzenia jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 grudnia 2013 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych m.in. w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów pozarolniczej działalności gospodarczej wskazanych we wniosku wydatków poniesionych przed rozpoczęciem jej prowadzenia.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

W październiku 2013 r. Wnioskodawczyni rozpoczęła prowadzenie działalności gospodarczej w postaci kancelarii adwokackiej. Przed rozpoczęciem działalności odbywała aplikację adwokacką w izbie adwokackiej, podczas której pokrywała obowiązkowo opłatę roczną oraz składki samorządowe. Aby móc odbyć aplikację, przystąpiła do płatnego egzaminu wstępnego. Następnie przez trzy lata odbywała płatną aplikację adwokacką. Po zakończeniu aplikacji adwokackiej Wnioskodawczyni przystąpiła do płatnego egzaminu końcowego, z którego uzyskała wynik pozytywny. Przejście powyższej drogi było konieczne, aby uzyskać wpis na listę adwokatów w trybie zwykłym. Po wpisie na listę adwokatów Wnioskodawczyni wykonywała zawód w kancelarii adwokackiej - w postaci jednoosobowej działalności gospodarczej co jest podstawowym i najbardziej powszechnym sposobem wykonywania zawodu adwokata.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00