Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.02.2014, sygn. IBPBI/2/423-1546/13/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-1546/13/AP

Czy w związku z przeniesieniem majątku, do którego alokowane były rekompensaty z tytułu KDT zwolnione z podatku, obowiązek kontynuacji wyłączania z kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych w wartości, w jakiej dotyczył Spółki Dzielonej przejdzie na Spółkę Przejmująca?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 25 listopada 2013 r. (data wpływu do Organu 25 listopada 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w związku z przeniesieniem majątku, do którego alokowane były rekompensaty z tytułu KDT zwolnione z podatku, obowiązek kontynuacji wyłączania z kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych w wartości, w jakiej dotyczył Spółki Dzielonej przejdzie na Spółkę Przejmującą (pytanie oznaczone we wniosku nr 8) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 listopada 2013 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy w związku z przeniesieniem majątku, do którego alokowane były rekompensaty z tytułu KDT zwolnione z podatku, obowiązek kontynuacji wyłączania z kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych w wartości, w jakiej dotyczył Spółki Dzielonej przejdzie na Spółkę Przejmującą.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka X jest spółką dominującą w Grupie. Do głównych podmiotów zależnych podlegających konsolidacji należą m.in. Spółka Y (dalej Spółka Dzielona) zajmująca się wytwarzaniem energii ze źródeł konwencjonalnych i ze współspalania biomasy, czy też Wnioskodawca zajmujący się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą ciepła (dalej Wnioskodawca lub Spółka Przejmująca).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00