Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.01.2014, sygn. IBPBI/1/415-1016/13/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-1016/13/KB
zasady ustalania różnic kursowych kurs faktycznie zastosowany
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112 poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 1 października 2013 r. (data wpływu do tut. Biura 7 października 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie sposobu ustalenia kursu waluty właściwego do obliczania różnic kursowych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 października 2013 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia kursu waluty właściwego do obliczania różnic kursowych.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Od 2000 r. Wnioskodawca, jako osoba fizyczna, prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług informatycznych i sprzedaży sprzętu komputerowego oraz usług sprzedaży i montażu instalacji klimatyzacyjnych. Wybraną przez niego formą opodatkowania podatkiem dochodowym jest tzw. podatek liniowy (art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych). Dla potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Jest również zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Sprzedaż realizowana jest praktycznie w całości dla odbiorców krajowych. Zakupy sprzętu komputerowego dokonywane są również od dostawców krajowych, natomiast zakup urządzeń klimatyzacyjnych w całości odbywa się w drodze importu z Chorwacji. Rozliczenia z dostawcami zagranicznymi dokonywane były w walucie obcej (dolarach amerykańskich).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right