Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 20.11.2014, sygn. IPTPB2/415-496/14-2/KR, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB2/415-496/14-2/KR
Skutki podatkowe dla Wnioskodawcy, jako udziałowca pozostającego w Spółce, dobrowolnego umorzenia udziałów innego udziałowca Spółki bez wynagrodzenia
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 sierpnia 2014 r. (data wpływu 25 sierpnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych dla Wnioskodawcy, jako udziałowca pozostającego w Spółce, dobrowolnego umorzenia udziałów innego udziałowca Spółki bez wynagrodzenia jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 sierpnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych dla Wnioskodawcy, jako udziałowca pozostającego w Spółce, dobrowolnego umorzenia udziałów innego udziałowca Spółki bez wynagrodzenia.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest jednym z dwóch udziałowców spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka). Aktualnie planowane jest przystąpienie do Spółki kolejnego wspólnika innej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: ,,Spółka 2), której udziałowcami są ci sami udziałowcy, co w przypadku Spółki.
W dalszej kolejności rozważane jest dobrowolne umorzenie udziałów posiadanych przez Spółkę 2 w Spółce (tzn. zbycie udziałów posiadanych przez Spółkę 2 na rzecz Spółki w celu ich umorzenia) przy czym planowane umorzenie ma nastąpić bez wynagrodzenia.
W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right