Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.09.2014, sygn. IPTPP4/443-486/14-2/JM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-486/14-2/JM
Brak prawa do odliczenia.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 26 czerwca 2014 r. (data wpływu 2 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania usługi dzierżawy budynku za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, niekorzystającą ze zwolnienia jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 lipca 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania usługi dzierżawy budynku za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, niekorzystającą ze zwolnienia oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne związane z przedmiotowym budynkiem.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.
Miasto (dalej: Miasto) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT.
Miasto jest właścicielem budynku, który od dnia 1 kwietnia 2010 r. jest odpłatnie udostępniony na podstawie umowy dzierżawy na rzecz Centrum (dalej: C). Podmiot ten prowadzi działalność z zakresu służby/ochrony zdrowia, wykorzystując przedmiotowy budynek na cele medyczne. Z tytułu dokonywanej czynności odpłatnego udostępniania budynku, Miasto wystawia na rzecz C faktury VAT z wykazanymi na nich kwotami podatku, a także rozlicza z tego tytułu VAT należny.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right