Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.09.2014, sygn. IPTPB3/423-204/14-2/PM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-204/14-2/PM

W którym okresie rozliczeniowym Wnioskodawca powinien ująć korektę kosztów związanych z zakupem materiałów (stanowiących koszty bezpośrednie uzyskania przychodów), w przypadku gdy otrzyma fakturę korygującą, a więc dokument stanowiący podstawę do dokonania takiej korekty, po zakończeniu roku podatkowego, w którym uzyskano przychody bezpośrednio związane z tymi kosztami oraz po upływie terminu na złożenie zeznania CIT-8?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w X działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 4 czerwca 2014 r. (data wpływu 11 czerwca 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 czerwca 2014 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Sp. z o.o. z siedzibą (dalej: Spółka Wnioskodawca) dokonuje zakupu surowca do produkcji zbiorników paliwowych od kontrahentów zagranicznych. Dostawcy po każdej dostawie wystawiają Spółce fakturę. Zgodnie z umową, w zależności od ilości zakupionego w ciągu danego roku surowca, niektórzy z dostawców udzielają Spółce rabatu do każdej zakupionej tony surowca. Udzielenie przedmiotowego rabatu skutkuje wystawieniem przez dostawców faktur korygujących. Część z nich, dokumentująca udzielony rabat dotyczący 2013 r., została dostarczona Wnioskodawcy jeszcze w 2013 r. Jednakże w niektórych przypadkach końcowe rozliczenie dostaw i kwoty rabatu uzgodnione zostało dopiero w 2014 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00