Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2014, sygn. IPTPB3/423-122/14-2/GG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-122/14-2/GG
Czy opisana w stanie faktycznym likwidacja Goodwill, w związku z zaprzestaniem korzystania z niej, i wykreślenie jej z ewidencji, uprawnia Spółkę do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu straty w wysokości niezamortyzowanej części wartości początkowej Goodwill?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 stycznia 2014 r. (data wpływu 18 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wartości początkowej Goodwill jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej części wartości początkowej Goodwill.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Wnioskodawca, Spółka przejmująca) jest podatnikiem w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, z późn. zm., dalej Ustawa o CIT) i prowadzi działalność gospodarczą w zakresie działalności dystrybucyjnej dóbr szybkozbywalnych.
Wnioskodawca, mając na celu maksymalizację przyszłych dochodów, w wyniku połączenia z drugim przedsiębiorstwem (dalej: Spółka przejmowana), przejął jego cały majątek, ujmując go w swych księgach zgodnie z zasadami ewidencji wynikającymi z ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2013 r., poz. 330) oraz przepisów podatkowych, w tym w szczególności ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Wartość początkowa przejętych wraz ze Spółką przejmowaną środków trwałych (dalej: ŚT) i wartości niematerialnych i prawnych (dalej: WNiP), w tym historycznie powstałej, podlegającej amortyzacji dodatniej wartości firmy (dalej: Goodwill), została ustalona przez Wnioskodawcę zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w tym w szczególności art. 16g ust. 9-10.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right